MÖBLER / Möbler, övrigt / Pigtittare 3077165
*
nr 307 7165
Pigtittare
Masurbjörk
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 09:34:52
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel masurbjörk möbler pigtittare rakspegel spegel trä
-
3097 Blomsterbord
1960-tal, Teak / kopparlåda. Bredd: 45 cm, djup: 4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:38
-
3280 Herrbetjänt
Trä. Höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:53
-
3019 Tamburmajor
Mörkbetsat trä. Diameter: 43 cm, höjd: 184 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:22
*
Pigtittare
nr 307 7165
Pigtittare
Masurbjörk
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/3 09:34:52 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel masurbjörk möbler pigtittare rakspegel spegel trä
-
3097 Blomsterbord
1960-tal, Teak / kopparlåda. Bredd: 45 cm, djup: 4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:38 -
3280 Herrbetjänt
Trä. Höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:53 -
3019 Tamburmajor
Mörkbetsat trä. Diameter: 43 cm, höjd: 184 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:22